Kocyk dla psa

Jako właściciel psa, chcesz, aby miał wygodnie, ciepły i był wypoczęty. Kocyk dla psa, może mieć uroczy psi nadruk lub mieć cechy, które czynią go idealnym dla Twojego pupila. Większe psy potrzebują większych koców, które z łatwością przykryją ich ciało. Z kolei psy o krótkiej sierści mogą bardziej ucieszyć się z grubszego koca, który zapewni im ciepło.

Najlepszy kocyk dla psa: ranking

  • TRIXIE Koc
  • Kocyk dla psa Amiplay Scandi beżowy
  • Kocyk dla psa Golden Box

Koc dla psa: czy jest potrzebny?

Każdy, kto jest właścicielem psa, powinien rozważyć zakup koca dla swojego pupila. W domu psy mogą używać kocyków dla zapewnienia sobie komfortu podczas drzemki lub w czasie chłodniejszych zimowych miesięcy. Na podłodze, koce dla psów mogą być cieplejszą alternatywą dla zimnych płytek lub twardego drewna.

Dla właścicieli psów, którzy podróżują, koc dla psa jest świetną opcją. Może być on używany do wysłania dna budki, aby zapewnić wygodne i przytulne miejsce na czas podróży. Koc może ochronić fotele w samochodzie a także zmniejszyć niepokój zwierzęcia podczas podróży samochodem lub samolotem.

Kocyk dla psa: materiał i rozmiar

Większość koców dla psów, dostępnych na rynku to w 100% poliester, sherpa, polar lub flanela. Każdy materiał ma inny poziom miękkości i wagi. Jeśli Twój pies ma krótką sierść, albo zwyczajnie lubi ciepło, lepiej zdecyduj się na grubszy. Wszystko zależy od preferencji Twojego czworonożnego przyjaciela.

Dostępne na rynku są także koce  wykonane z wodoodpornego materiału. Pomoże to chronić Twoje podłogi i meble, jeśli Twojemu pupilowi zdarza się zesikać w domu, albo mocno się ślini. Często materiały te są cięższe i droższe.

W zależności od wielkości psa, będziesz potrzebował innego rozmiaru koca. Dostępne są takie, które odpowiednie będą dla malutkich piesków, np yorków, jak i wielkie, spokojnie mogące okryć owczarka niemieckiego.

Psi koc: pielęgnacja

Koc dla psa wymaga pielęgnacji, przede wszystkim prania. Najlepiej więc kup taki kocyk dla psa, który można prać w pralce. Takie rozwiązanie jest najwygodniejsze i pozwoli Ci utrzymać koc w czystości, dzięki czemu może posłużyć przez dłuższy czas.