Ubezpieczenie zwierząt domowych

Odpowiednie ubezpieczenie zwierząt domowych sprawia, że jesteś po bezpiecznej stronie. Porównaj z nami różne stawki polis, a znajdziesz najlepsze ubezpieczenie zdrowotne dla zwierząt w każdej sytuacji.

Ubezpieczenie dla zwierząt: rodzaje

Istnieją trzy główne formy ubezpieczenia zwierząt:

 • Ubezpieczenia typu OC (odpowiedzialność za zwierzęta) – obejmuje szkody wyrządzone przez Twoje zwierzę innym osobom lub mieniu.
 • Ubezpieczenie chirurgiczne – pokrywa koszty operacji u weterynarza.
 • Ubezpieczenie zdrowotne zwierząt: obejmuje koszty weterynaryjne związane z leczeniem, lekarstwami.

Ile kosztuje ubezpieczenie zwierząt?

Miesięczny koszt ubezpieczenia zwierząt domowych zależy od kilku czynników:

 • Rodzaj polisy
 • Gatunek – pies, kot lub koń
 • Wiek zwierzęcia
 • Rasa
 • Liczba zwierząt
 • Kwota podlegająca odliczeniu

Nasz przegląd taryf ubezpieczeń zwierząt wykazał, że dobra ochrona nie musi być droga.

ubezpieczenie zwierząt domowych

Ubezpieczenia zwierząt: jakie wybrać?

Ubezpieczenie zwierząt obejmuje wiele różnych świadczeń. Przy porównywaniu stawek, wyjaśnimy najważniejsze moduły serwisowe:

 • Kwota ubezpieczenia lub suma ubezpieczenia. Jeśli szukasz ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za zwierzęta, zwróć uwagę na kwotę ubezpieczenia. Wybierz taryfę z sumą ubezpieczenia co najmniej 10 milionów zł, wtedy zawsze będziesz ubezpieczony w przypadku roszczenia.
 • Szkody majątkowe. Ten ważny dodatkowy element ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za zwierzęta chroni przed wysokimi kosztami napraw, jeśli zwierzę spowoduje szkody w wynajętym mieszkaniu, pokoju hotelowym lub nawet na pastwisku. Upewnij się, że przedmioty w wynajmowanym mieniu są również ubezpieczone w ramach ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej zwierząt.
 • Maksymalna roczna rekompensata. W przypadku ubezpieczenia zdrowotnego zwierząt i ubezpieczenia chirurgicznego zwierząt, świadczenia za rok ubezpieczenia lub zdarzenie są częściowo ograniczone. Sprawdź, czy maksymalna rekompensata nie jest zbyt niska, wybierz bezpośrednio taryfę bez ograniczenia rekompensaty.
 • Nadwyżka. Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie zwierząt z franszyzą, sam poniesiesz pewną część kosztów. Zaleta: taryfy z nadwyżką są zazwyczaj tańsze. Upewnij się, że udział własny nie jest zbyt wysoki.
 • Okres oczekiwania. W przypadku ubezpieczenia zdrowotnego i chirurgii zwierząt, w przeciwieństwie do ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej zwierząt, ochrona ubezpieczeniowa nie rozpoczyna się natychmiast. Oznacza to, że ubezpieczenie płaci rachunek weterynaryjny dopiero po upływie okresu oczekiwania – chyba że jest to wypadek.
 • Zwrot opłat dla lekarzy weterynarii. Taryfa określa, ile trzeba zapłacić za usługę weterynaryjną. W zależności od czasu i nakładu pracy, weterynarze mogą naliczyć do czterech razy większą stawkę. W większości przypadków naliczają podwójną stawkę. Porównując ubezpieczenia zdrowotne zwierząt i ubezpieczenia od operacji na zwierzętach, zwróć uwagę na stawkę zwrotu opłat weterynaryjnych.

Ograniczenie w ubezpieczeniu dla zwierząt

W ubezpieczeniach zwierząt istnieją taryfy z limitami wiekowymi oraz bez limitów. Poniżej znajduje się krótki przegląd założeń wiekowych w ubezpieczeniu zwierząt (dotyczy operacji na zwierzętach i ubezpieczenia zdrowotnego zwierząt):

 • Od 3. miesiąca życia można wykupić ubezpieczenie na łapy dla kota. Jeśli Twój kot jest już starszy, będzie to nieco trudniejsze. Dzieje się tak, ponieważ niektórzy ubezpieczyciele przyjmują koty tylko do pewnego wieku.
 • Kup ubezpieczenie dla psa od 3. miesiąca życia. Im starszy czworonożny przyjaciel, tym mniej firm ubezpieczeniowych go weźmie. Na przykład, psy powyżej 9 roku życia mogą być ubezpieczone tylko w PZU.
 • W zależności od taryfy, ubezpieczenie konia od 7 dnia życia jest jak najbardziej możliwe. Starsze konie mogą być stosunkowo łatwo ubezpieczone, w zależności od ich stanu zdrowia. Tylko Allianz nie przyjmuje już koni, które osiągnęły wiek 12 lat.

PAMIĘTAJ: Ubezpieczaj swoje zwierzę w młodym wieku. Wybór taryf jest wtedy najszerszy i nie trzeba odpowiadać na żadne pytania zdrowotne.

Ubezpieczenie zwierząt: FAQ

Jakie jest najlepsze ubezpieczenie zwierząt?

Nie ma ogólnej odpowiedzi na to pytanie. W zależności od rodzaju ubezpieczenia, różne kryteria oceny odgrywają pewną rolę. W naszym porównaniu wyników w zakresie ubezpieczeń zwierząt, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej psów Aviva ocenione najwyżej. Z drugiej strony, PZU jest w czołówce firm ubezpieczających koty od operacji.

Jakie zwierzęta mogę ubezpieczyć od odpowiedzialności cywilnej?

Możesz wykupić polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej dla swojego psa lub konia.

Dla jakich zwierząt dostępne są ubezpieczenia zdrowotne?

Istnieją polisy zdrowotne dla psów, kotów i koni.

Jaka jest różnica między chirurgicznym a zdrowotnym ubezpieczeniem zwierząt?

Ubezpieczenie od operacji na zwierzętach jest dobrym zabezpieczeniem, jeśli Twoje zwierzę potrzebuje interwencji hirurgicznej. Ubezpieczenie zdrowotne zwierząt oferuje jeszcze większą ochronę. Oprócz kosztów operacji, obejmuje ona również rachunek weterynaryjny za leczenie.

Na co zwrócić uwagę przy porównywaniu polis ubezpieczeniowych dla zwierząt?

Zależy to od tego, jakie ubezpieczenie zwierząt chciałbyś wykupić. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zwierząt obejmuje inne elementy usług niż ubezpieczenie chirurgii zwierząt.

Czy ubezpieczenie zwierząt jest przydatne?

To zależy. Jesteś właścicielem psa lub konia? W takim przypadku należy zdecydowanie wykupić polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej. Prawo mówi, że jesteś odpowiedzialny za wszelkie szkody wyrządzone przez swojego pupila. Ponadto, niektórzy właściciele psów w niektórych krajach są prawnie zobowiązani do zawarcia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za psy.

Ile kosztuje ubezpieczenie zwierząt?

Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od różnych czynników, takich jak rodzaj ubezpieczenia, rasa i wiek zwierzęcia. W większości przypadków można uzyskać dobrą ochronę za niewielkie pieniądze.

Czy istnieje granica wieku dla ubezpieczenia zwierząt?

Częściowo tak. Istnieje limit wiekowy dla ubezpieczenia zdrowotnego zwierząt i ubezpieczenia od operacji na zwierzętach. Możesz ubezpieczyć swojego kota od 3. miesiąca życia. Wiek zwierzęcia nie ma jednak znaczenia przy zawieraniu polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Czy można wykupić ubezpieczenie zwierząt również z mocą wsteczną?

Nie, nie można wykupić ubezpieczenia zwierząt z mocą wsteczną. Z ubezpieczeniem zdrowotnym zwierząt i ubezpieczeniem operacyjnym zwierząt jest nawet okres oczekiwania. Ochrona ubezpieczeniowa w zakresie ubezpieczenia OC zwierząt rozpoczyna się natychmiast, pod warunkiem terminowego opłacenia składki ubezpieczeniowej.

Jakiego ubezpieczenia potrzebuję dla mojego zwierzęcia?

Niestety, nie jest to łatwe do odpowiedzenia w sposób ogólny. Zdecydowanie zalecamy właścicielom psów i koni wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody. W zależności od miejsca zamieszkania, ubezpieczenie dla właścicieli psów jest nawet obowiązkowe.

Bardzo przydatne jest również ubezpieczenie od operacji na zwierzętach. Operacje są zazwyczaj bardzo kosztowne, nie tylko dla koni, ale także dla psów i kotów.

Co to jest ubezpieczenie łączone?

Ubezpieczenie kombinowane oznacza, że można wykupić kilka ubezpieczeń zwierząt w pakiecie. Jeśli posiadasz psa możesz wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenie zdrowotne lub od operacji chirurgicznych za pomocą tylko jednego wniosku.

Czy są zniżki na ubezpieczenie zwierząt?

Tak, w niektórych przypadkach firmy ub ubezpieczeniowe oferują zniżki. Niektóre polisy posiadają dodatkowe zniżki na ubezpieczenie zdrowotne zwierząt i ubezpieczenie operacyjne zwierząt. Jeśli chcesz chronić kilka psów, kotów lub koni, możesz zaoszczędzić do 10% składki dla wszystkich ubezpieczonych zwierząt w tych firmach.