Buda dla psa (do ogrodu)

Zewnętrzna buda dla psa jest idealna dla wszystkich psów, które uwielbiają spędzać dzień w ogrodzie, ale lubią drzemkę w spokoju. Ogrodowa buda dla psa może slużyć jako schronienie przed słońcem, a także wszelkimi warunkami pogodowymi, takimi jak wiatr, deszcz czy śnieg.

Najlepsze budy dla psa: ranking:

  • Trixie
  • Hobbydog
  • Spike Special
  • Spike Classic

Buda dla psa: wymiary

Twój pies potrzebuje budy na tyle dużej, aby mógł wygodnie wejść, wstać i położyć się w niej. Obejmuje to wyciąganie się i obracanie.

Zmierz psa od głowy do ogona i jego wzrost, a następnie dodaj do tych pomiarów dużą ilość miejsca. Ogólnie rzecz biorąc, buda powinna być co najmniej 10cm wyższa i dłuższa od psa oraz pozwalać mu łatwo stać, siadać i obracać się.

Ogrodowa buda dla psa: materiał

Najczęściej wykorzystywanym materiałem do wykończenia zewnętrznego budy są plastik i drewno. Tworzywo sztuczne jest stosunkowo lekkie i odporne na wodę w deszczowych warunkach. Powinno być również łatwiejsze w utrzymaniu w czasie i odporne na starzenie się.

Buy drewniane oferują “klasyczny” wygląd, podobny do budki ogrodowej. Większość z nich jest trwała, jeśli wydasz na nią przyzwoitą sumę pieniędzy, a grubsze drewno może być świetne jako izolacja i ochrona przed hałasem i wiatrem.

Gdzie umieścić budę dla psa?

Nie mniej ważne jest, aby znaleźć dobre miejsce dla budy. Większość z nich ma swoje własne podłogi, więc nie musisz martwić się zbytnio o powierzchnię, na której jest umieszczona; po prostu upewnij się, że jest równa i nie będzie się chybotać, gdy pies będzie w środku.

Jeśli Twoja buda jednak nie ma podłogi, trzymaj ją z dala od miejsca, w którym może się zamoczyć lub w którym może zbierać się woda.

Buda na nóżkach może okazać się dobrym pomysłem, ponieważ pozwalają one na przepływ powietrza pod budą, dzięki czemu zapobiegają jego zawilgoceniu, a także są łatwiejsze do zaizolowania.

Wszystkie budy na wolnym powietrzu mają dach, który chroni je przed słońcem i deszczem, ale nie należy umieszczać ich w miejscach, które mogą być zbyt gorące lub mokre, ponieważ może to spowodować dyskomfort psa lub uszkodzenie budy.