Ortopedyczne legowisko dla psa

Komfort psa to jedno, ale ortopedyczne legowisko dla psa jest wykorzystywane do leczenia chorych łap oraz dla psów, cierpiących na problemy ze stawami. Dla starszych psów są jednym z najlepszych sposobów na poprawę jakości ich życia, a czy Twój pies nie zasługuje na to co najlepsze?

Najlepsze ortopedyczne legowisko dla psa: ranking

  • Nuvola Classic
  • Magic Onyx
  • Luxury Show Line

Ortopedyczne legowiska dla psów: zalety

Ortopedyczne legowiska dla psów to nie chwyt marketingowy na właścicieli czworonogów. Wielokrotnie udowodniono, że pomagają one psom z problemami stawowymi i artretyzmem. Większość psów po prostu lepiej na nich sypia, dzięki czemu pies jest bardziej wypoczęty, ma więcej energii.

Są one również bardzo korzystne dla psów, które są szczególnie aktywne. Korzyści odczują także psy służbowe, które po pracy mogą liczyć na prawdziwy i dobry wypoczynek.

Zasadniczo, jeżeli Twój pies należy do jednej z poniższych kategorii, odniesie wiele korzyści:

  • Starsze psy
  • Rasy podatne na problemy ze stawami
  • Każdy pies z istniejącymi problemami stawowymi, takimi jak dysplazja stawów biodrowych
  • Psy służbowe

Jeżeli kiedykolwiek spałeś na łóżku z pianki, to prawdopodobnie pamiętasz, że następnego ranka obudziłeś się o wiele lepiej. Twój pies uzyska te same korzyści zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie czasowej.

Ortopedyczne legowiska dla psa test: materiał

Wiele legowisk dla psów jest sprzedawanych jako “ortopedyczne”. Większość z nich jest pluszowa i wygodna, a pies, który nie potrzebuje specjalnego wsparcia, pokocha je absolutnie.

Prawda jest jednak taka, że ortopedyczne legowiska dla psów są zdefiniowane w stosunkowo wąskim przedziale. Łóżko musi być wykonane z pianki ortopedycznej.

Zasadniczo, pianka jest czynnikiem definiującym łóżko ortopedyczne.

Niektóre z tańszych legowisk ortopedycznych będą wykonane z cieńszej warstwy pianki. Te również mogą być pożytecznie, ale prawdziwy efekt przyniesie tylko legowisko, które jest wykonane z grubszej i lepszej jakościowo pianki. Przekłada się to oczywiście również na cenę. Pamiętajmy jednak, że czasem warto wydać kilka złotych więcej i sprawić dużą przyjemność swojemu pupilowi! A także zadbać o jego zdrowie.