Buda dla Yorka

Jakiego rozmiaru powinna być buda dla yorka? Zaleca się, aby Twój pies mógł wygodnie wstać bez zginania nóg i łatwo się obrócić.

Ważne jest również, aby była wygodnym, bezstresowym miejscem, w którym twój Yorkie będzie mógł spędzić kilka godzin lub spać całą noc.

Najlepsza buda dla yorka: ranking

  • Buda dla yorka DANTE
  • Buda Karma S
  • Buda Hobbydog dla yorka

Domek dla yorka: jaki wybrać?

Niezależnie od tego, czy szukasz budy na stałe, czy przenośnej, bardziej tymczasowej skrzynki dla Twojego pupila,najważniejsze jest aby była dopasowana do Twojego czworonożnego przyjaciela.

Po pierwsze, jak duże są yorki? Średnia waga i wzrost yorka plasuje się pomiędzy:

  • Waga – ok 2 – 3 kg
  • Wysokość – ok 18 – 23 cm

Na tej podstawie wiadomo, że nie będziesz potrzbował budy czy domku o dużych gabarytach.

Idealnie byłoby, gdyby Twój pupil miał 5-10 cm przestrzeni dostępnej z każdej strony, aby czuł się komfortowo i żeby wewnątrz budki było wystarczająco dużo miejsca.

Powinien on również mieć możliwość łatwego wejścia i wyjścia z domku.

Budki dla yorków: typy

Miękka klatka – największą zaletą miękkich klatek jest ich lekkość i mobilność. Doskonałe do użytku wewnątrz i na zewnątrz oraz na wycieczki po mieście, a także na wakacje i kempingi. Są przystępne cenowo, łatwe do sprzątania, składane do góry i na dół. Wykonane z miękkiej tkaniny i metalowej ramy.

Plastikowe skrzynie – większość osób kupuje skrzynie plastikowe do podróży z psem. Warto również dodać, że takie budki są zatwierdzone przez linie lotnicze do transportu zwierząt domowych.  Jest to ważna informacja, jeśli planujesz podróże samolotem ze swoim yorkiem. Skrzynie plastikowe dla yorków są lekkie.